9. Fakülteye Kavuştu

Bingöl Üniversitesi 9. fakültesine kavuştu. Üniversitemiz tarafından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi talebi YÖK tarafından onaylanarak Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Resmi Gazete’de yayınlandı.

9. Fakülteye Kavuştu

2008-2009 akademik yılında Ziraat Fakültesi ile öğrenim hayatına başlayan Üniversitemiz, geçen 13 yılda hızlı bir büyüme kaydederek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmesi ile 9’uncu fakültesine de kavuşmuş oldu.

9. Fakültemizin kurulmasının Üniversitemiz ve Bingöl için çok önemli bir kazanım olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Spor Bilimleri Fakültesi’nin Bingöl’e ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu. Rektör Çapak, ‘‘Spor Bilimleri Fakültesi ile Üniversitemiz daha güçlü ve daha güncel bilgiler ışığında akademik öğrenimini çağın gereklerine uygun şekilde sürdürmeye devam edecek. Spor Bilimleri Fakültemizin kurulmasında emeği geçen başta YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Bünyesinde İslami İlimler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile beraber 8 fakülte bulunduran Üniversitemiz, Spor Bilimleri Fakültesi’nin kurulması ile fakülte sayısı 9’a çıktı.