“Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi Konferansı” Yapıldı

Bingöl Üniversitesi'ne bağlı ‘Sivil Savunma Uzmanlığı’ tarafından “Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi Konferansı” düzenlendi. Üniversitemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda 25 Mart tarihinde gerçekleştirilen konferansa Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kerem Onuk konuşmacı olarak katıldı. 

“Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi Konferansı” Yapıldı

Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kerem Onuk’un konuşmacı olarak katıldığı konferansta; “afet öncesi hazırlık, çevremizde afet ve acil durum bilinci, yaşam alanımızdaki risklerin neler olduğu, deprem ve yangın anında neler yapılabileceği” hakkında sunum yapıldı.

Afetlerin çok çeşidi olduğuna dikkat çeken Onuk,“ En büyük afetlerin çoğu doğal afetlerdir. Geniş kitleleri etkileyen doğal afetlerin en çok zarara yol açanlarından birisi de depremlerdir. Bu tür programlar deprem anında, içinde bulunduğumuz ortamda tehlike ve risklerin neler olduğu, can kaybı ve yaralanmaları en aza indirmek için; deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında neler yapılabileceği konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla verimli olmaktadır” dedi.

Konferansa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Çiftçi ve Üniversitemiz idari personeli katıldı.