BÜBİN TTO ile Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi Arasında Protokol İmzalandı

Bingöl ilinde üretilen veya temin edilen balların Bingöl Üniversitesi tarafından analizinin yapılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Bingöl Üniversitesi Bilgi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (BÜBİN TTO) ile Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi arasında danışmanlık sözleşmesi imzalandı.

BÜBİN TTO ile Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi Arasında Protokol İmzalandı

Bal analizi için tüm çalışmaların bilimsel temellere dayalı olarak yapılmasını kapsayan sözleşmeyi imzalamak üzere 3 Haziran Perşembe günü Üniversitemiz Rektörlük Binası’nda imza töreni düzenlendi. Disiplinler arası yapılacak araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin artırılması, pazarlama, markalaşma vb. alanlardaki projeler ile ilgili taraflarca yapılacak iş ve işlemlerin belirlenmesi amacıyla yapılan sözleşmeyi, Üniversitemiz adına TTO Yönetim Kurulu Başkanı olarak Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak ve TTO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Üsame Demir ile firma adına kuruluş yetkilileri Fikri Üzer ve Yusuf Beri imzaladı.

Bingöl’de üretilen balların il içi pazar fazlası olan ürünlerini Bingöl’de paketleyip istihdam sağlamayı hedefleyen Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi yapılan sözleşme ile Üniversitemizin desteğini alarak balın içerik analizlerinin yapılması ve balın etken maddelerinin miktarlarının tespiti ile tüketicilere kaliteli bir hizmet sağlamış olacak.

Sözleşme gereğince tarafların ortak eğitim faaliyetleri gerçekleştirmesine yönelik çalışmalar kapsamında arı ürünleri ile ilgili eğitimler ile bunlardan ara mamul ve nihai ürün elde edilmesine yönelik kurs vb. eğitim programlarının ortak yürütülmesi kararlaştırıldı. Bununla birlikte ilerleyen süreçte Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi’nin,  AR-GE kapasitesinin oluşturulması için BÜBİN TTO ile işbirliğinin devam edileceği belirtildi.