Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, YGS’ye giren adaylardan sınav çıkışında topladıkları kalem ve silgileri köy okullarına dağıttı.

Yüksekokul öğrenci temsilcisi Ersin Turan ve bölüm sorumluları öncülüğünde gönüllülerden oluşan 10 kişilik öğrenci ekibi ile YGS sınavı çıkışında kalemlikleri toplayarak ve daha sonra yine Yüksekokul öğrencilerinin kendi çabaları doğrultusunda hayırseverlerden topladıkları kırtasiye malzemelerini 8 köy okuluna ulaştırıldığı belirtildi. Öğrenciler, gidilen köy okullarında çok fazla sayıda ihtiyaç olduğunu gözlemlediklerini ifade ettiler.

Konu ile ilgili Meslek Yüksekokul idaresi tarafından yapılan açıklamada,”Benzeri çalışmaların sürekli hale getirilmesi temennisi ile eğitime katkı sağlanması konusunda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı, Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri; Ersin Turan, Yusuf Bozkır, Rağbet Bozkurt, Yeter Şakar, Zelal Köçeroğlu, Türkan Babayiğit, Esma İnan, Deniz Yılmaz, Arzu Çomak ve Ceylan Kızılarslan’a teşekkür ederiz.”denildi.