Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulünün 101. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programı düzenlendi. İstiklal Marşı'nın Kabulünün üzerinden tam olarak 101 yıl geçti. Bir milletin yeniden doğuşu, daha güzel ve daha şairane nasıl anlatılabilir? İstiklâl Marşımız bir milletin dili, yüreğinin temsilcisi ve hallerinin tercümanı olmuştur. 

Ersoy'u Anma Programı Düzenlendi

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Solhan Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen programa İlçemiz Kaymakamı Sayın Muhammed ÇETİN ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim YILDIZ ile kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Pandemi dolayısıyla alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleştirilen anma programında, günün anlam önemiyle ilgili konuşma İlçemiz Kaymakamı Sayın Muhammed ÇETİN tarafından yapıldı. Program Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Meryem ACAR’ın “Mehmet Akif ERSOY’un Hayatı” adlı metni okuması, Mehmet Akif ERSOY’un hayatı ve İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu “Milletin Sesinden” adlı oratoryo gösterimi ve Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı “Çanakkale Şehitlerine” şiirinin sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Program, Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Mahmut ALBAYRAK yönetiminde hazırlanan öğrenci korosunun gösterisi ile son buldu.