Ersoy'u anma programı gerçekleşti

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programı düzenlendi. İstiklal Marşı'nın Kabulünün üzerinden tam olarak 100 yıl geçti. Bir milletin yeniden doğuşu, daha güzel ve daha şairane nasıl anlatılabilir? İstiklâl Marşımız bir milletin dili, yüreğinin temsilcisi ve hallerinin tercümanı olmuştur. 

Ersoy'u anma programı gerçekleşti

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Kaymakamımız Sayın Mustafa Hamit KIYICI ve Belediye Başkanı Abdulhakim YILDIZ ile kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Pandemi dolayısıyla alınan tedbirler çerçevesinde gerçekleştirilen anma programında, günün anlam önemiyle ilgili açılış konuşması Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Mehmet Emin AGİT tarafından yapıldı. Program Mehmet Akif ERSOY’un hayatı ve İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili video gösterimi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Ya İstiklal Ya Ölüm” adlı oratoryo gösterimi ile devam etti.

Program, İstiklal Marşı konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.