FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı

        FKA Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Kadir Ekinci, Malatya Valisi Aydın Baruş, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, Elazığ İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Basatemur, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Arslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl’de Yapıldı

        Toplantının açış konuşmasını yapan Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık şunları söyledi:

        “Yönetim Kurulumuzun Değerli Üyeleri, Değerli Basın Mensupları,

        Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için Bingöl’ de bir aradayız.

        Toplantımıza başlamadan önce, Bitlis'in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan askerlerimize acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun.

        Değerli basın mensupları tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de kış aylarının gelmesiyle birlikte artan COVID-19 pandemisi vakaları devletimizin aldığı önlemler ve aşılama takviminin başlamasıyla birlikte azalma eğilimine geçmiştir. Vatandaşlarımızın alınan tedbirlere uymaları ve aşılanma sayısının artmasıyla birlikte daha da iyi bir sürece girmiş olacağız. 

        Değerli üyeler ve basın mensupları; bölgemizdeki yerel aktörlerinin kurumsallaşma ve teknik kapasite artışının sağlanması amacıyla tasarlanan ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak alanlarda etkinliği artırmak üzere danışmanlık ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmesi, hazırlanacak program ve projeler ile ulusal/uluslararası sertifika ve belgelendirme faaliyetlerine katkı sağlanması hedefiyle uygulanacak olan 2021 Yılı Yönetim Danışmanlığı Teknik Destek Programı Başvuru Rehberini toplantımızda değerlendireceğiz.

        Bugün; stratejik olarak belirlenmiş kalkınma hedeflerine katkı sağlamak üzere, belirli bir sektör, tema veya mekânda kalkınma sonuçları elde etmek amacıyla alt program, proje ve faaliyetleri içeren, nitelikli analize dayanan, ilgili kurumlarla işbirliği halinde hazırlanan, ölçülebilir sonuç ve çıktı hedefleri olan ve Ajansımız tarafından, Çalışma Programlarında yer almak üzere, uygulanmasına karar verilen 2021-2023 Dönemi Sonuç Odaklı Programların Yönetim Planlarının değerlendirmesini toplantımızda yapacağız.

        Toplantımızda; Ajansımızın 2020 Yılı Faaliyet Raporunu değerlendirecek ve Yukarı Fırat Havzası Tanıtım ve Markalaştırma Vizyonu adı altında, son yıllarda Bölgemizin tanıtımına yönelik gerçekleştirilen turizm ve tanıtım faaliyetleri ile bütünleşik turizm anlayışı çerçevesinde gelecek planlamalarını görüşecek ve TRB1 Bölgesinde yaşayan yazılım ve bilişim sektörüne ilgili gençlerin çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde yetiştirilmeleri amaçlı gerçekleştirilecek faaliyetler, Kalkınma Ajansları 2021 Yılı Kaynak Verimliliği Teması kapsamında yapılacak Ön Enerji Etüdü faaliyeti ve kooperatifçilik faaliyetleri hakkında bilgiler alacağız.

        Toplantımızda Ajansın devam eden faaliyetleri ile ilgili konular ve diğer gündem maddeleri görüşülecek ve bazı idari konularla ilgili kararlar alacağız.

        Toplantımızın ve kararlarımızın Ajansımız ve illerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”