FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Erkaya Yırık Başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı


Toplantıya, Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, Malatya Valisi Aydın BARUŞ, Tunceli Valisi Mehmet Ali ÖZKAN, Bingöl Valisi Kadir EKİNCİ, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet MAÇOĞLU, Bingöl Belediye Başkanı Erdal ARIKAN, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Hasan BASATEMUR, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan ARSLAN, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel AÇIKGÖZ, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut AYAS ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU katıldı.

Toplantıdan önce açılamalarda bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılı Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya geldiklerini söyledi.

Vali Yırık, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de kış aylarının gelmesiyle birlikte COVID-19 pandemisi vaka sayılarındaki artış eğiliminin devletin aldığı önlemler sayesinde düşüş eğilimine geçtiğini belirterek, “Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde de başlatılacak olan aşı ile birlikte inşallah bu süreci daha az hasarla kapatacağız” diye konuştu.

Vali Yırık, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bölgemizde sanayi ve turizm alanında önemli eksikliklerin giderilmesi hedeflenen 16.500.00,00 TL bütçeli 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Ajansımıza 37 proje başvurusu gelmiş ve proje başvurularının değerlendirme süreçleri tamamlanmıştır. Değerlendirme sonuçları toplantımızda görüşülüp karara bağlanacaktır. Bugün; Ajansımızın 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında başvuruda bulunulan projelerin değerlendirme sonuçları toplantımızda görüşülecektir.”

Toplantıda ajansın devam eden faaliyetleri ile ilgili konular ve diğer gündem maddelerinin görüşülerek bazı idari konularla ilgili kararlar alacaklarını ifade eden Vali Yırık, “Toplantımızın ve kararlarımızın ajansımız ve illerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.