Ak Partili vatandaş ‘Belediye Vurdumduymaz’

0
128

Bingöl’de Kültür Mahallesinde başlatılan 2. Etap kentsel dönüşüm çalışmaların da belirsizlik devam ediyor. Kendisinin Ak partili olduğunu söyleyen Mustafa Karadağ isimli vatandaş, Bingöl Belediyesinin, Kentsel dönüşüm çalışmaları için verdiği sözleri yerine getirmediğini söyleyerek Belediye’yi vurdumduymazlıkla suçladı.

Yetkili kişilerin kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bir an önce vatandaşı bilgilendirmesini isteyen Karadağ şu ifadeleri kullandı.

‘Yaklaşık olarak bir yıldan fazladır Kültür Mahallesinde başlanan kentsel dönüşüm çalışmaları maalesef bir aşama kayd etmediğini görüyoruz. Vatandaşlarımıza verilen taahhütler yerine getirilmemiştir. Vatandaşlarımızı kendi halleriyle baş başa bırakmışlardır. Büyük mağduriyete sebep olmuşlardır. Hal böyle iken Ak partili bir vatandaş olarak mevcut durumun hiç yakışmadığını, belediyemizin bu konudaki vurdumduymaz tavrını tasvip etmediğimizin bilinmesini istiyoruz. Sorumlu kişi ve makamların mutlaka, bu konuda vatandaşı bilgilendirmesi insani ve vicdani bir durumdur. Bu kentsel dönüşüm serüveninin, bir an önce kendi sorumluluğunda olan problemlerle yüzleştirilip, doğruyu ve bu konudaki kişilerin harekete geçmesi gerekmektedir. Bu serüven mutsuzluğa, hayal kırıklığına sebep olmasın.’