Bingöl’de çeşitli suçlardan yakalanan 38 şüphelinin kesinleşmiş hapis cezası olanlar ile hakkında yakalama kararı bulunanlar olduğu belirtildi.

Konu hakkında Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, ekim ayı içerisinde çeşitli suçlardan aranan 38 şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, “Kasten Yaralama suçundan hakkında 14 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan G.K, 11 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan M.A.O., 8 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan İ.B., M.İ., F.A. ve R.B’nin yakalanmıştır.” denildi.

“Silahlı terör örgütüne üye olma ve uyuşturucu madde ticareti yapma” suçlarından yakalanan kişilerle ilgili yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Hakkında 10 ay ile 4 yıl 2 ay arasında kesinleşmiş hapis cezası olan ve aranma kaydı olan S.A., O.B., C.D., N.G., C.Ö., H.G., F.K’nin de yakalandığı, hırsızlık suçundan haklarında bir yıl ile 9 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan F.B., İ.H.C., S.B., M.B, Ö.B., H.H.G., F.K., tehdit, mala zarar verme, nitelikli yağma suçlarından haklarında 2 yıl bir ay kesinleşmiş hapis cezası, 4 bin TL kesinleşmiş para cezası ve aranma kaydı olan M.B., E.T., M.A., S.A., Y.E., M.R.A., K.B. ile tutuklu veya hükümlünün kaçması, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, alacaklıyı zarara uğratma, kaçak orman emvali nakletme, mühür bozma, trafik güvenliğini tehlikeye sokma, askeri ceza kanununa muhalefet, dolandırıcılık, 6136 sayılı kanuna muhalefet, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen dağılmamak suçlarından toplam 38 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmişlerdir.” ifadelerine yer verildi.