Kutlu Doğum etkinlikleri yurdun dört bir yanında coşkulu bir şekilde kutlanmaya devam ediyor. Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye Solhan Çağrı- Der tarafından Arakonak Beldesinde düzenlenen Kutlu Doğum programı belde halkının yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşti.

Halis Hoca’nın Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program, mevlithan kardeşlerin okuduğu Mevlid-i Şerif’in okunmasından sonra Hacı Ali Turgut ve Muzaffer Yarçin’in seslendirdiği ilahiler ile devam etti.
Yapılan etkinlikte konuşan ilahiyatçı Molla Zeki Dinç, “Hz. Muhammed (s.a.v)’ın hayatından örnekler vererek, onun hayatını, mücadelesini ve sahabesini en güzel şekilde örnek almamız gerektiğini vurguladı.

Dinç, konuşmasına, “Hz. Muhammed (s.a.v) bütün hayatını öğrenmemiz gerektiğini belirterek, “571 Mekke’de o kutlu insan dünyaya geliyor. Kendisine verilen Peygamberlik görevi gereği davasını anlatmaya başladıktan sonra, her türlü işkencelere ve zulümlere maruz kalıyor.”diyerek başladı.

Peygamber Efendimizin mucizelerine değinen Dinç, “Allah Resulü (s.a.v)’ın ordusunun azığı bitiyor. ‘Bir çul getirin ortaya serin, herkes yanında ne varsa getirsin bunun içine döksün’ diyor. Herkes getiriyor, kimse benimdir demiyor. Ben getirmeyeyim aç kalırım demiyor, hepsi neyi varsa getiriyor ortaya döküyor. Allah Resulü (s.a.v ) ‘Bismillah diyor, yani Allah’ın ismiyle’ diyor. Ellerini duaya kaldırıyor ve sonradan orduda ne kadar kap varsa ne kadar eşyanız varsa getirin ve doldurun diyor. Bütün kaplar dolduruluyor. Tüm kâinat toplansaydı ve ondan yeseydi yine bitmeyecekti. İşte Efendimize Allah’ın bir yardımıdır. Dolayısıyla Allah’a ve Resulüne dayanan kimse her daim berekette ve kurtuluştadır.“dedi.