Türkiye’de birçok ilde alımı gerçekleştirilen ASDEP elemanlarının mülakat sonuçları açıklandı. Bingöl’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne alınacak olan 14 Danışma ve Yönlendirme elemanı mülakatları açıklanmadı.

Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunlarının başvurabildiği Danışma ve Yönlendirme pozisyonuna, KPSS’ den en az 60 puan almayı başarmış ve gerekli diğer koşulları sağlamayı başarmış 70 aday mülakat listesine girmeyi başarmıştı. 24 Mayıs 2017 tarihinde Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde gerçekleştirilen mülakatlar, Bakanlıktan katılan Daire Başkanının Başkanlığında gerçekleştirilmişti.

Bingöl’de Alımı gerçekleştirilen ilk ASDEP personellerinde Bingöl’de ikamet etmeleri şartı aranırken 24 Mayıs’ta mülakata çağrılan ASDEP adaylarında bu şart aranmamıştı. Mülakata giren adayların güvenlik soruşturmalarının tamamlandığı bilgisi alınmasına rağmen, sonuçların nenden açıklanmadığı merak konusu oldu.
Bingöl ile beraber aynı tarihlerde mülakatı gerçekleştirilen illerin sonuçları açıklanmasına rağmen Bingöl ASDEP sonuçları halen açıklanmadı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 28 ilde ASDEP’in sonuçlandığını sosyal medya hesabı üzerinden bu paylaşımla açıklamıştı. ‘28 ilimiz, ASDEP mülakat sonuçlarını açıkladı. Ailemizin yeni üyelerine başarılar diliyorum. Sonuçlar, ‘http://www.aile.gov.tr/duyurular/28-ilimiz-tarafindan-aciklanan-asdep-mulakat-sonucları‘ adresinde.’

Sonuçları açıklanan Afyonkarahisar, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bolu, Burdur, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kırşehir, Kilis, Mersin, Muğla, Muş, Niğde, Uşak, Yalova, Yozgat ve Zonguldak’ta 316 yeni ASDEP personeli işbaşı yapacak.