Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 6. Olağan İl Kongresi için 13 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 15.00’da Bingöl’e gelecek.

Erdoğan’ın gelişi öncesinde başlayan hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, Vali Ali Mantı başkanlığında tüm kurum amirlerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşılanması, geçiş güzergâhları, güvenlik tedbirleri ve ziyaretler sırasındaki hazırlıkların masaya yatırıldığı toplantıda ‘kusursuz karşılama’ talimatı veren Vali Mantı, Bingöl’e yakışır bir karşılama olması için tüm birimlerin gerekli disiplin ve hassasiyeti göstermesini istedi.

ARAÇ PARKINA MÜSAADE EDİLMEYECEK

Yoğun güvenlik tedbirlerinin alınacağı kent merkezinde, özellikle çarşı merkezinde araç parkına müsaade edilmeyecek. Çarşı esnafına ulaştırılan tebligatta Cuma akşamı itibariyle araç parkının yapılamayacağına vurgu yapılan tebligatta, şu bilgilere yer verildi;

“13.012018 günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize yapacakları ziyaretleriyle ilgili olarak işyerinizin çevresinde tanker vb. araçların park edilmeyeceği, bu araçlarla yanıcı ve patlayıcı maddelerin dolum-boşaltım işlemlerini güvenlik gerekçesi ile yapılamayacağı, bu araçlarla ilgili iş yerlerine dolum, park ve boşaltım gibi işlemlerin ancak Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizden ayrılmaları sonrasında yapılabileceği hususları tebliğ edilmiştir.”