Bingöl’ün Solhan ilçesi Boğlan mahallesinde ikamet eden Suna Demir, Mart 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Muhtar adayı olduğunu ilan etti.

Kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başaracağı inancıyla mahalle sakinlerinin desteklerini beklediğini vurgulayan Suna Demir, kadınların toplumsal sorumluluğunun gereği olarak muhtarlığa aday olduğunu ve kazanacağına inandığını söyledi.

Mahalle sakinlerine hizmet etmek için aday olduğunu açıklayan evli ve 4 çocuk annesi Demir, Mahalle sakinlerini ve özellikle de mahalleli kadınları ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladığı belirterek, “Mahallemdeki bayanların sesi olmak istiyorum. Seçildiğim taktirde; işlerini yürütmekte karşılaştıkları sosyal çekinceleri aşamayan kadınlarımıza çok büyük bir kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkındalığı ortaya koyacağıma inanıyorum. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün mahalleme yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, ilçemizdeki ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

BİR ANNE OLARAK ÇOCUĞUMU SOKAĞA RAHATLIKLA ÇIKARAMIYORUM

Boğlan mahallesinin sorunlarını yakından bildiğini ifade eden Demir, “ Mahallemizde bir çocuk parkı yok. Bir anne olarak çocuğumun yollarda oynaması beni çok huzursuz ediyor. Yağmur yağdığında yollar çamur gölüne dönüyor. Ve beklide bana göre en önemlisi vatandaş olarak sorunlarımızı iletecek yetkililere dahi ulaşamıyoruz. Eğer ben Muhtar olursam zaman 24 saat mahalle sakinlerinin yanında olacağım.“, dedi

KADIN DESTEKÇİLERİME GÜVENİM SONSUZ

20-30 yıl önce Tevrat Sayılgan adlı bir bayanın önyargıları yıkarak mahalle muhtarlığına aday olduğunu ve kazandığını belirten Demir, “ Bende özellikle kadınlardan çok yoğun bir destek alıyorum. Ve bu desteğin sandığa yansıyacağına inanıyorum. Beni destekleyecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” Dedi.