Güney; Bölgesel Spor Lisesi İlimize Hayırlı Olsun

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bingöl Yatırımları Protokol töreninde İlimizde Bölgesel Spor Lisesi yapılması için imzalar atıldı.

Güney; Bölgesel Spor Lisesi İlimize Hayırlı Olsun

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın merkez binasında gerçekleşen protokol töreninde İlimize 12 derslikli Spor Lisesi ve Spor salonu yapılması için protokol imzalandı.

İl Müdürü Güney; yaptığı açıklamada; Bilindiği üzere Bingöl'de Spor Lisesi'nin 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2 şube ve 60 öğrenci ile Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında eğitim öğretime başlamıştı ve bugün itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı Bingöl Yatırımları Protokol töreninde İlimizde Bölgesel Spor Lisesi yapılması için imzalar atıldı.

Güney;  Spor lisemizin İlimize kazandırılmasında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU,  İlimiz Milletvekili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Dr. Sayın Cevdet Yılmaz'a, Sayın Milletvekilimiz Feyzi Berdibek'e, Sayın Valimiz Sayın Kadir Ekinci'ye ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, İlimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.