Hafızlar Belgelerini Aldı

15 Temmuz Şehitler Hafızlık Kur’an Kursumuzun ilk mezunları Aleyna GENÇ ve Hanım ALP belge ve ödüllerini Kaymakam Mustafa Hamit KIYICI'nın elinden aldılar. Kaymakamlık makamında yapılan törende İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ve Kurs yöneticisi Meryem Zeyrek hazır bulundu.

Hafızlar Belgelerini Aldı

Törende konuşan Mustafa Hamit Kıyıcı; "İlçemizde bulunan Hafızlık Kur’an Kursumuzun ilk meyvelerini almaya başladık elhamdülillah. Önümüzdeki süreçte devamı gelecek. Biz sizlerin yetişmesi için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye çalışıyoruz. Anne ve babalarınıza, emeği geçen hocalarımıza, Kur'an Kursumuza destek veren değerli Solhan halkımıza teşekkür ederiz." Dedi.

İlçe Müftüsü Muharrem Dutar da:" Maddi ve manevi destekleri sebebiyle Kaymakam beye, velilere ve bu güzide Kur'an Kursumuza katkı veren hayırsever Solhan halkına can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Hafızlar kervanına katılan yavrularımızı ve değerli hocalarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Şuan itibariyle 10 öğrencimiz hafızlıklarını ikmal ederek sınava yönelik özel çalışma yapmaktadır. Tüm öğrencilerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum." Dedi. Tören sonunda hafız öğrencilerimize Mustafa Hamit Kıyıcı tarafından belgeleri ve ödül olarak yarım altınları takdim edildi.