Kadir Ekinci, Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıl Dönümü Kutlamalarına Katıldı

Kadir Ekinci, Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıl Dönümü Kutlamalarına Katıldı

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile birçok bakan, siyasetçi ve üst düzey erkanın katılımıyla Bitlis’in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferini anma etkinliği düzenlendi.

        1071 yılında yapılan Malazgirt Meydan Muharebesi sonucu kazanılan zaferi ve bu zaferin komutanı Sultan Alparslan’ı yad etmek amacıyla düzenlenen etkinliklerin ardından Valimiz Kadir Ekinci, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile etkinlik alanında çadırları ziyaret ederek sohbet ettiler.

        Sonrasında diğer iller tarafından kurulan çadırları ziyaret eden ve çeşitli il ve ilçe belediyelerince oluşturulan stantları ziyaret eden Vali Ekinci ile beraberindeki valiler, stantlarda sergilenen yöresel ürünleri incelediler. 

        Vali Ekinci, Ahlat Otağı’nda kurulan stantları ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığında, Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bölge valileri ile yapılan toplantıya katıldı.