Öğrenciler Vali Ekinci’ye ‘Merkezi ve Yerel Yönetimler’i Sordu

Bingöl Doğa Koleji 3. Sınıf öğrencileri Hayat Bilgisi dersi kapsamında ‘Merkezi ve Yerel Yönetimler’ konusunu işlemek ve bilgi ve tecrübelerinden istifade etmek üzere Valimiz Kadir Ekinci’yi ziyaret etti. 

Öğrenciler Vali Ekinci’ye ‘Merkezi ve Yerel Yönetimler’i Sordu

Sınıf öğretmenleri Abdurrezak Öğün ile birlikte Vali Ekinci’yi ziyaret eden 20 kişilik öğrenci grubu, Valilik makamında Valimiz Kadir Ekinci’den merkezi ve yerel yönetimler konusunda bilgiler aldı.

Vali Ekinci, Valiliğin tanımı, işleyişi, yetkileri, sorumluluk alanları ve Bingöl Valiliğinin faaliyetlerinin neler olduğunu öğrenmek isteyen öğrencilere, konuları tek tek ele alarak çeşitli bilgiler verdi. Hayat Bilgisi dersi ‘Merkezi ve Yerel Yönetimler’ konusunu Vali Ekinci’nin ağzından dinleyen öğrenciler daha sonra söz alarak daha önceden hazırladıkları soruları sordular.

Son derece sıcak ve keyifli bir ortamda devam eden program kapsamında öğrenciler Vali Ekinci’ye ‘Nasıl Vali olunur?’, ‘Niçin idarecilik mesleğini seçtiniz?’ gibi sorular sorarak hem dersleri ile ilgili bilgilerini arttırdılar hem de ileriki yıllarda geleceklerine yön verecek kararlar için bilgi ve fikir sahibi oldular.