Öğrencilere 1830 Adet Tablet Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığınzca uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen tablet bilgisayarlardan 1830 tanesi Bingöl'de dağıtılmaya başlandı. İl Müdürü Rahmi Güney, ailelerin gelir durumuna, çocuk sayısına, çocukların başarı durumuna göre tabletlerin dağıtıldığını söyledi.

Öğrencilere 1830 Adet Tablet Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bingöl'de dağıtılmak üzere gönderilen 1830 adet tablet bilgisayarlar İl Müdürlüğünün de katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerine teslim edildi.

Güney; "Öğrencilerimizin uzaktan eğitim almak durumuyla karşı karşıya kalması gerçeğinden hareketle Bugün Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen tabletleri ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve okul müdürlerimize teslim edeceğiz. Şimdilik 1830 adet tablet elimize ulaşmış durumda. Bizde il olarak bir kısım tableti Valiliğimiz başta olmak üzere hayırsever kişi ve kurumlarımızdan tedarik etmiş durumdayız. O tabletlerimizde peyder pey alınıyor. Onları da teslim edeceğiz. Tabi gönül arzu eder bu sayı artsın. Milli eğitim bakanlığımız tarafından etap etap devamı sağlanmaya çalışılacak. Her il için belli bir kontenjan belirlenmiş durumda. Bizde yerelde bu süreci birebir takip ediyoruz. bu dönem anlaşılıyor ki çocuklarımızı uzaktan eğitim ile uzaktan eğitim ile devam etmek zorunda kalacağız. İnşallah umut edelim ve gayret gösterelim kurallara uymak suretiyle ikinci dönem çocuklarımız okullarına kavuşsunlar. Ailelerin gelir durumuna, çocuk sayısına, çocukların başarı durumuna vb. kriterlere istinaden bu tabletleri ulaştıracağız. İnşallah faydalı olur. Köylerimizde internet alt yapısının daha da iyileştirilmesi konusunda gayretlerimiz var. Tabi ki yüzyüze eğitimin yerini tutmaz ama öğrencilerimizin evlerinde de olsa bu eğitimi alması çok önemli. O süreçten kopmamaları adına çok önemli. Hem bulundukları sınıfın konularını hemde öğretmenleri ile olan iletişimleri canlı tutma adına önemsediğimiz bir süreç" dedi.