Geçtiğimiz aylarda AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda belirlenen AK Parti’nin bu yılki belde, il ve ilçe kongre takvimi ele alınmıştı. Bu kapsamda kongre takvimi 4 Temmuz Salı günü belde kongreleriyle başladı. İlçe kongreleri 19 Ağustos – 12 Kasım tarihleri arasında, il kongreleri de 2018 yılı Şubat ayının sonuna kadar tamamlanacağı vurgulanmıştı.

4 İLÇEDE KONGRE YAPILDI

Türkiye’nin değişik illerinde 4 Temmuz itibariyle başlanan kongre takvimini Bingöl haftasonu yapılan 4 kongre ile takip etti. Karlıova, Kiğı, Adaklı ve Yedisu’da AK Parti’nin 6. Olağan kongresi yapıldı.

3 İLÇEDE YOLA DEVAM DENİLDİ 1 İLÇEDE İSE DEĞİŞİM YAPILDI

Haftasonu kuzey ilçelerde başlayan kongre süreci ile Karlıova, Kiğı, Adaklı ve Yedisu’da kongreler yapıldı.

AK Parti Adaklı’da kan değişimine giderken Karlıova, Kiğı ve Yedisu’da mevcut başkanlar ile yola devam kararı alındı.
Adaklı İlçe Başkanı Mehmet Sait Çetindağ’ın yerine Ahmet Aydik getirildi. Karlıova İlçe Başkanı İlyas Bingöl, Kiğı İlçe Başkanı Mehmet Selim Gürtepe, Yedisu İlçe Başkanı Metin Dere ile yola devam kararı alındı.

4 İLÇE’NİN KONGRESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY YAPILACAK

Karlıova, Kiğı, Adaklı ve Yedisu’da yapılan kongrelerden sonra, Merkez ilçe, Solhan, Genç ve Yayladere kongrelerinin önümüzdeki ay yapılacağı öğrenildi.

İL KONGRESİ EN GEÇ ŞUBATTA YAPILACAK

İlçe kongrelerinin tamamlanmaları ardından sıra il kongresine gelecek. AK Parti Genel Merkezin takvimine göre 2018 Şubat ayına kadar il kongreleri tamamlanacak.