Nurettin Varol , Meral Akşener grubunun kurmaya hazırlandığı parti ile ilgi yaptığı değerlendirmede, MHP yarım asırlık yaşantısında lider, teşkilat, doktrin üçgeni çerçevesinde hareket ettiğini; bu vazgeçilmez üçlünün esasları sayesinde siyaset tarihine damgasını vurduğunu savundu. MHP’nin Türk siyasi tarihinin sarsılmaz kalesi olduğunu açıklayan Varol ‘Bizler Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bir neferi olarak adamın adamlığını değil, davanın adamlığını her halükarda savunanlardanız. Kurucumuz olan rahmetli Alparslan Türkeş Bey’in de vurguladığı üzere, Ülkücü sadece ve sadece MHP’de olur. MHP dışında Ülkücü olduğunu savunanlar ise yolumuza engel çıkarmaya ve bu camiayı bölmeye çalışan zavallılar topluluğudur.

Kendilerine göre Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolundan gittiklerini söyleyip; Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e her seferinde ağır ithamlarda bulunan bu hıyanet güruhunun bilmesi gereken en elzem olay, Sayın Devlet Bahçeli’nin Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in tek ve gerçek lideri olduğudur. Geçmişten günümüze kadar bu davanın her türlü kademesinde, kurucumuz Alparslan Türkeş Bey’in yanında her koşulda yer alan Liderimiz Devlet Bahçeli ye bağlılığımız ve sadakatimiz her daim tamdır.’ İfadelerini kullandı.

Nurettin Varol ‘MHP dışında Ülkücü olduğunu savunanlar ise yolumuza engel çıkarmaya ve bu camiayı bölmeye çalışan zavallılar topluluğudur.’

Varol açıklamalarının devamında, Bizler Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bir neferi olarak adamın adamlığını değil, davanın adamlığını her halükarda savunanlardanız. Kurucumuz olan rahmetli Alparslan Türkeş Bey’in de vurguladığı üzere, Ülkücü sadece ve sadece MHP’de olur.

MHP dışında Ülkücü olduğunu savunanlar ise yolumuza engel çıkarmaya ve bu camiayı bölmeye çalışan zavallılar topluluğudur. Kendilerine göre Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolundan gittiklerini söyleyip; Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e her seferinde ağır ithamlarda bulunan bu hıyanet güruhunun bilmesi gereken en elzem olay, Sayın Devlet Bahçeli’nin Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in tek ve gerçek lideri olduğudur.

Geçmişten günümüze kadar bu davanın her türlü kademesinde, kurucumuz Alparslan Türkeş Bey’in yanında her koşulda yer alan Liderimiz Devlet Bahçeli ye bağlılığımız ve sadakatimiz her daim tamdır ifadelerini kullandı.

Nurettin Varol ‘Türban Krizini Bahçeli Çözdü’

2007 yılında Cumhurbaşkanı seçimlerinde TBMM’yi tıkanmaktan kurtaran Devlet Bahçeli, Yıllarca türban kriziyle bu milletin oyalanarak uyutan emperyalistlerin maşa yöneticilerinin yarattığı türban krizini çözerek oyunlarını bozan Devlet Bahçeli, AKP ile HDP’nin önünü keserek HDP’nin Kürdistan hayalini yer ile yeksan eden Devlet Bahçeli,(çözüm sürecini millet olarak hep birlikte gördük), Çözüm (yıkım) projesini bitiren, Terörle Mücadeleyi yeniden başlatan, FETÖ (darbe,kalkışma)hareketini bitiren, İktidar partisine TÜRK MİLLETİ dedirten, anayasanın ilk 4 Maddesinin korunmasını sağlayan, meclisteki vatan hainlerini kodese tıktıran, CHP ve Hdp’nin topuklarını tutuşturan, Fırat Kalkanı Harekatı’nı başlatıp olası pkk devletinin kurulmasının önüne geçen, Emperyalist güçlerin oyunlarını bozan Devlet Bahçeli’dir. İşte bu ahval ve şeraitte Sayın Genel Başkanımıza laf edenler kendilerini Milliyetçi-Ülkücü kimlikle ilişkilendiren ihanet çetesidir.

Kimse kimsenin taşeronluğunu yaparak Milliyetçi-Ülkücü Camiayı kullanmaya çalışmasın. Bunun bedelini en ağır şekilde öder. Bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; Milliyetçi-Ülkücü Camianın lideri olarak Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ye bağlılığımız ve sadakatimiz her daim tamdır.