Cevdet Yılmaz’dan AK Parti İl Başkanlığı açıklaması

0
201

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl İl Başkanlığı için bu hafta içerisinde bir isim belirleneceğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da Parti Genel Başkanı olarak kanaatini kullanacağını söyledi.

Yerel basında yer alan ‘Külliyeye gidecek isimler belirlendi’ şeklinde haberlere resmi bir açıklama yapılmadan itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, henüz isimlerin belirlenmediğini, temayül yoklamasına giren adaylar haricinde, İl Başkanlığı için çalışan isimlerinde olduğunu söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl İl Başkanlığı için temayül listesi dışından da bir isminde seçilebileceğini hatırlattı.

Cevdet Yılmaz ‘2017 yılı Bingöl için Köprüler yılı oldu’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2018 yılının ilk gününde partililer ve Basın mensupları ile bir araya gelerek 2017 yılında Türkiye’de yaşananlar Bingöl’e yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bingöl için 2017 yılının köprüler yılı olarak değerlendiren Yılmaz, sel felaketi sonrası yıkılan Bahçelievler Köprüsü ve şehrin ihtiyacını artık karşılamayacak düzeydeydi dediği Çapakçur Köprüsünün, yıl içersinde bitirilerek çok hızlı bir şekilde faaliyete geçirdiklerini söyledi. 2017 yılı içerisinde bitirilen Bingöl Devlet Hastanesi Binasının da uzun bir süreden sonra bitirilip hizmete açıldığını söyleyen Yılmaz, günde 4 bin 500, 5 bin kişinin hizmet aldığı bir hastanenin açılmasının da Bingöl için önemli olduğunu söyledi.