HÜDA PAR siyasetini nasıl belirliyor?

0
220

Sait Şahin, Bozan’ın, “Şu anda devlet politikasını AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan belirliyor. Baktığımızda AK Parti son referandumda sizin gibi çoğunluğu Kürtlerin desteğini alan HÜDA PAR’ın da desteğini aldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında (Kürtlere karşı gelişen) devlet politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bir yanılgı mı var?” şeklindeki soruyu yanıtlarken, HÜDA PAR’ın siyasetini nasıl belirlediği konusuna açıklık getirdi.

Bir konuyu netleştirmek istediğini söyleyen Şahin, “Biz HÜDA PAR olarak siyasetimizi doğrular ve yanlışlar üzerinden belirliyoruz. Doğruya destek veriyoruz, yanlışa tepki gösteriyoruz. 16 Nisan tarihli Türkiye’de gerçekleştirilen kısmı Anayasa değişikliğiyle ilgili Referandumda, bizler Türkiye’nin mevcut durumunu, geleceğine dair bazı sebeplerden dolayı, çekincelerimizle birlikte evet oyu kullandık. Biz bugünde benzer bir durum olursa doğruya destek mahiyetinde evet deriz. Ama yanlış yapılan bir şeyde de ortaya çıkıp tepkimizi gösteririz.” ifadelerini kullandı.

“Recep Tayyip Erdoğan Kürdistan yönetimine ilişkin neden böyle bir yöntem belirledi?” sorusunu yanıtlayan Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetinin Dış politikasında ciddi sorunların olduğunun altını çizerek, “Dış politikada maalesef tutarlı bir politika görmedik. Hükümetin ilkeli, kararlı bir politika yürütememe sorunu var. Suriye meselesinde dikkat ederseniz, 6 yıl önce söylediğimiz noktaya geldiler. Suriye meselesinde Türkiye’nin işin başında Amerika ile birlikte hareket etmesinin acı sonuçlarını yaşıyor.” dedi.