Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl İl Teşkilatında Kasım ayı sonrası yapılması planlanan kongrede il yönetiminde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı tartışmaları sürüyor. AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, yapılması planlanan kongre süreci hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

SEVEN: GÖREVİMİN BAŞINDAYIM
‘Tekrar aday olacak mısınız’ sorusuna Seven, “Aday olup olmayacağım genel merkezimizin vereceği bir karar. Şu anda görevimin başındayım ve aday olamayacağım yönünde genel merkezimizden bir karar çıkmadığı sürece ben buradayım” cevabını verdi.

“HERKES KENDİ GÖREVİNİ YAPMALI”

Partisinin vereceği her göreve hazır olduğunu ifade eden Seven, il yönetimi içerisinde 14’e yakın İl Başkan Yardımcısının olduğunu, gerek kendisinin ve gerekse başkan yardımcılarının görevde oldukları süre içerisinde yaşanan eksiklikleri kendince değerlendireceklerini söyledi. “Herkes kendi görevini yapmalı” diyen Seven, “Biz herkesin kendi işini yapmasından yanayız. Önümüzde ki süreçte heyecan yaratmak adına parti içerisinde yeni görevlendirmeler veya aramıza yeni katılacak isimler olabilir. Bu ifadelerim sakın mevcut arkadaşlarım görevini yapmıyor şeklinde algılanmasın” dedi.

“ADAYLIK KULİSLERİNİ ETİK BULMUYORUM”

Seven, kongre süreci başlamadan kamuoyunda adaylık için kulis yaptığı konuşulan ve hatta adaylık için ciddi çalışmalarda bulunan isimlerin olduğu konuşuluyor sorusuna, kendisinin halen görevde olduğunu kongre süreci ile ilgili tarih kesinleşmeden bu tip çalışmaları etik bulmadığını söyledi.