Projeleri Desteklenmeye Hak Kazandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020 ikinci dönem bilimsel değerlendirme sonuçları belli oldu. Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerinden Hazel Gökdere ve Semih Elibol’un projeleri desteklenmeye hak kazandı.

Projeleri Desteklenmeye Hak Kazandı

Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan projelerden ilki; yürütücülüğünü Tarla Bitkileri Bölümü öğrencisi Hazel Gökdere’nin yaptığı, "Sığır Kuyruğu (Verbascum sp) Bitkisinin Yonga Levha (Sunta) Üretim Hammaddesi ve Malçlama Malzemesi Olarak Kullanım Olanaklarının Araştırılması" başlıklı proje oldu.Bu projede Aybüke Zeynep Kılınç ve Gizem Gökdere araştırmacı olarak görev alacak.

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan ikinci proje ise;yürütücülüğünü Tarla Bitkileri Bölümü öğrencisi Semih Elibol'un yaptığı ve Cemalettin Güzel ile Engin Artunç araştırmacı olarak görev alacağı, “Bazı Halofit Bitkiler İle Tuzlu Toprakların Fitoremediasyon Yöntemiyle İyileştirilmesi” başlıklı proje oldu.