Rektör , Lisansüstü Eğitimlerini Yurtdışında Yapan Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini yurtdışında tamamlayan akademisyenlerle toplantıda bir araya geldi. Üniversitemiz Senato salonunda yapılan toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak ile birlikte Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. Ramazan Solmaz ve eğitimini yurt dışında tamamlayan akademisyenler katıldı.

Rektör , Lisansüstü Eğitimlerini Yurtdışında Yapan Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Fiziki anlamda gelişimini tamamlayan Bingöl Üniversitesi’nin genç ve dinamik bir üniversite olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversitemizin parçası olan ve yurt dışında eğitimini tamamlamış akademisyenlerimizin katkıları ve tecrübelerinden yararlanarak, Üniversitemizi, ülkemiz ve dünya genelinde farklı projelerle tanıtmak için bir araya geldik. Toplantımızın genel amacı ilimizi ve üniversitemizi yurt dışında nasıl daha fazla tanıtabiliriz,  yabancı uyruklu öğrencileri nasıl üniversitemize getirebiliriz. Bu anlamda yurtdışında öğrenimlerini tamamlayan arkadaşlarımızdan azami derecede faydalanmak istiyoruz’ dedi. 

Rektör Çapak,  ‘YÖK Anadolu Projesi’ kapsamında İstanbul Üniversitesi ve Erciyes Üniversiteleri ile ikili anlaşmalar yaptıklarına da dikkat çekerek, “Yapılan anlaşmalar ile iki üniversitenin rektörleri de Bingöl Üniversitesi için her türlü desteği vermeye hazırız dediler. Onların vermiş olduğu bu destekler ile ‘Erasmus’ ve ‘Uluslararası Ofis’imizin çalışmaları ve siz akademisyenlerin tecrübe ve katkılarıyla üniversitemizin tanıtımını daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Toplantı akademisyenlerimizin görüş ve önerileri ile sona erdi.