Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B Grubunda mücadele eden Bingöl voleybol temsilcisi Solhanspor, 2017-2018 sezonuna önemli transferler ile başlamıştı.

Lig başladıktan sonra önce bir pasör ve bir de libero olmak üzere iki sporcu ile yollarını ayıran Solhanspor, geçtiğimiz günlerde Venezuela Milli Takımı oyuncusu Fernando Davıd Gonzalez Rodrıguez ile yollarını ayırdı. Ayrıca Solhanspor’un geçen sezon da oyuncusu olan ancak geçirdiği sakatlıktan dolayı oynayamayan Rus pasör çaprazı Sergey Andrıanov ile de yollarını ayıran Solhanspor, Milli Takım smaçörü Ali Deniz, daha önce milli takımda 35 kez forma şansı bulan pasör Göktuğ Şeref ve Sırbistanlı smaçör Srecko Ristic ile yaptığı sözleşmeden sonra voleybol camiasında çok konuşulan bir sporcu ile daha anlaştı. Kübalı pasör çaprazı Yadier Sanchez Sierra ile anlaşan Solhanspor, yaptığı önemli transferler ile Efeler Ligi için iddialı takım olma durumunu koruyor.

YADİER SANCHEZ SİERRA KİMDİR?

2 metre boyunda olan Yadier Sanchez Sierra, kariyerinde; Sada Cruzeiro Vôlei, JTEK Stings, Bolivar Voley, Funvic/Taubaé ve Al Jazira Sport Club gibi dünyaca ünlü kulüplerde forma giymiştir. 1987 Küba doğumlu pasör çaprazı Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, Brezilya Süper Lig Şampiyonluğu, Brezilya Kupası Şampiyonluğu yaşamıştır.