SolhanSpor Maçı ile alakalı Savcılık soruşturma başlattı

0
207

Olaylı maçın ardından, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’un başkanlığında yapılan toplantıda, salonla ilgili tedbirlerin alınması görüşüldü.

Yöneticilere tanıtım kartı

Toplantıda, olası olaylarda kulüp yöneticilerin emniyet mensuplarına yardımcı olduğu ancak kimlerin kulüp yöneticisi olduğu bilinmediğinden dolayı Solhanspor yöneticilerinin müsabakalara tanıtıcı kart kullanması kararı alındı.

Salonun fiziki durumuyla ilgili ise, müsabakalarda tribün dışında kalan sahanın arka kısımlarında bulunan ve oyuncuların servis kullandığı bölgelerin geniş olmasından dolayı taraftarın da kaldığı bölüme artık taraftarın alınmayacağı ve o bölgede sadece basın mensupları ile görevlilerin olabileceği karara bağlandı.

Solhan Kaymakamı Okumuş başkanlığına yapılan güvenlik toplantısında alınan kararlar dışında ayrıca savcılık tarafından da maçtaki olaylar ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Savcılık tarafından maç günü salonda tespit edilen ve ayrıca video kayıtlarında tespit edilen şahıslara yönelik soruşturma başlatıldığı ve seyirden men ile para cezasının olabileceği öğrenildi.