TEKNOPARK Binası Yapımı Protokolü İmzalandı

Bingöl Üniversitesi ile Kalehan Genç Enerji Üretim A.Ş.  arasında "TEKNOPARK" binasının yapım işi ve yapımı bitikten sonra üniversitemize devredilmesine ilişkin protokol imzalandı.  Protokol imzaları; Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Kalehan Genç Enerji Üretim A.Ş. Genel Müdürü Gültekin Keleş tarafından atıldı.

TEKNOPARK Binası Yapımı Protokolü İmzalandı

21 Eylül’de gerçekleştirilen protokol imza törenine ayrıca Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan da katıldı. 

“TEKNOKENT, bölgenin önemli eksikliklerindendir”

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Teknokentin bölgenin önemli eksikliklerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “Teknokent, bölgemizin en önemli eksiklerinden bir tanesidir.  Küreselleşme ile birlikte dünya hızla değişiyor ve her alanda her şey yenileniyor. Böyle bir akışkanlığın olduğu zaman diliminde çağa ayak uydurmak gerekiyor. Bingöl Üniversitesi olarak bölgemizin kalkınmasına rehberlik edecek yenilikçi ve gelişmeye maksimum katkı sağlayacak projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi. Rektör Çapak, Teknopark binasının iki katlı ve 580 metrekarelik alana sahip olacağını da belirtti.

Proje, model bir çalışmaya vesile olacak”

Protokol imza törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, “Kalehan Genç Enerji Üretim A.Ş. ile Üniversitemiz arasında, “TEKNOPARK” binası inşasına ve Üniversite’ye bağışlanmasına ilişkin, protokol imzalandı, hayırlı olsun. Valimize ve Rektörümüze teşekkür ederiz. Model bir çalışmaya vesile olacak inşallah” şeklinde konuştu. İmza töreninde hazır bulunan Bingöl Valimiz Kadir Ekinci de hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Vali Ekinci, “Bu proje, üniversitemiz ve bölgemiz açısından hayırlı gelişmelere vesile olacaktır.” şekline konuştu.