Toyota Otomotiv’den Teknik Donanım Bağışı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na eğitim amaçlı 6 adet motor ve 2 adet şanzımandan oluşan 8 adet teknik donanım bağışı yapıldı.

Toyota Otomotiv’den Teknik Donanım Bağışı

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,  Haziran ayı içerisinde merkezi Sakarya’da bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. ile bağlantı kurarak, yüksek okulumuzda pratik öğretimde kullanılmak üzere bazı teknik taleplerini ilettiklerini belirtti.  Belirtilen taleplerinin 16 Eylül itibari ile yerine getirildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Çapak, “Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulumuza 6 adet motor ile 2 adet şanzıman kazandırıldı. Meslek Yüksekokulumuza katkıları ve eğitime verdikleri destekten dolayı Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ye şükranlarımı sunuyorum. Ekipmanlar, Üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” dedi.

“Öğrencilerimizi Daha Donamlı Mezun Edeceğiz” 

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çapak, “Gerçekleştirilen bu bağışlar sayesinde, bundan sonraki yıllarda Meslek Yüksek Okulumuzda öğrencilerimize vereceğimiz uygulamalı eğitimlerle onları daha donanımlı bir şekilde mezun edeceğiz. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ye sosyal sorumluluk adına, pratik eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacak olan bağışlarından dolayı bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.