Vali Ekinci, Çatak Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının Açılışına Katıldı

Vatandaşla buluşma programları kapsamında ilçelerimizi ziyaret eden Valimiz Kadir Ekinci, Karlıova İlçemizde bir dizi temas ve incelemelerde bulundu. Karlıova Kaşıkçı köyünde Karlıova Kaymakamı Sedat Özdemir ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Ekinci, yapımı tamamlanan Kaşıkçı Köyü Camii’nin açılışına katıldı.

Vali Ekinci, Çatak Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının Açılışına Katıldı

Daha sonra köy sakinleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden ve köylülerimizin sorun ve taleplerini dinleyen Vali Ekinci daha sonra Kaşıkçı İlkokulunu ziyaret etti.

Burada dersliklerde öğrencilerle buluşan Vali Ekinci öğrencilerle sohbet etti, idareci ve öğretmenlerden okulun başarı durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı, odun ateşinde demlenmiş çay ikramını geri çevirmedi.

Valimiz Kadir Ekinci’nin Karlıova programı yapımı tamamlanan Çatak Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binasının açılışı ile devam etti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra İl Müftüsü Mustafa Topal tarafından dua yapıldı.

Dua sonrasında Jandarma Tarihi’nin anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye teşrifleri arz olunan Valimiz Kadir Ekinci konuşmasında şunları söyledi:

Bugün Çatak Karakolu hizmet binasının açılışı için bir aradayız.

Jandarma Teşkilatımızın emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin korunması için kullanacağı, insanımıza hizmetin en iyisini, en güzelini sunacağı hizmet binasının bölge halkı için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 

Sözlerimin başında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devletimizin ve milletimizin bekası, nazlı bayrağımızın gönderimizde ilelebet dalgalanması, ezanımızın semalarımızda dinmemesi adına hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bu uğurda gazilik mertebesine erişmiş tüm kahramanlarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin vatan, bayrak, ezan için canlarını ortaya koyarak sergiledikleri bu duruş geleceğe doğru kararlı yürüyüşümüzün ve güçlü yarınlarımızın en büyük güvencesidir.

Her birimizin asla unutmaması gereken bir hakikat duruyor karşımızda. O hakikat, bu toprakların her karışının şehit kanları ile sulanmış olduğu ve ceddimizden bizlere bir büyük emanet olarak kalan bu vatanı ebediyen yaşatmaya ant içmiş olduğumuzdur.

Bugün hamdolsun, şehit ve gazilerimizden aldıkları bilinçle bu ülkenin her köşesinde askerimiz, polisimiz ve korucumuz aynı iman ve şuurla dimdik ayakta ve vazifesinin başındadır. Bütün tehditlere ve hain niyetlere karşı bu iman, aşılmaz ve sarsılmaz sıra dağlar gibi duran en büyük desteğimizdir.  Hangi mihraklarca desteklenirse desteklensin bu büyük millet, her türlü ihaneti ve tehdidi daima bertaraf edecek ve yoluna kararlılıkla devam edecektir inşallah.

Askerimizin ve polisimizin dünden bugüne bu dirayetli duruşu sonrasında, Allah’ın izniyle bölgede terörün beli kırılmış, milletimizin yaşadığı o acı dolu günler geride kalmıştır.

Alan hâkimiyeti konusunda büyük sorumluluk sahibi olan Jandarma Teşkilatımız, terörle mücadelenin yanı sıra suç ve suçlu ile mücadele, kaçaklığın men ve takibi, sınır güvenliği gibi çok geniş bir alanda da dosta güven, düşmana korku veren kesintisiz bir mücadele içindedir. 

Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi bu karakolumuzda da görev ve hizmet bilincimizi, yeni güvenlik anlayışımızı, milletiyle bütünleşen devlet yaklaşımını sergileyeceğiz inşallah. Çünkü bizler, millete hizmet etmenin ibadet olduğuna inanan ve devleti ancak millet için yaşatan bir anlayışın temsilcileriyiz.

Bu inançla, bugünden itibaren hizmet verecek olan Çatak Karakolu’nun ilimiz ve ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Karakol hizmet binamızın gerçekleştirilme sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Son olarak şunu ifade etmek isterim: “Bölgede jandarmanın varlığının verdiği güven bile huzuru temin etmeye yeterlidir.”

Çatak Jandarma Karakolu hizmet binamız hayırlı uğurlu olsun.

Açılış programı sonrasında yeni hizmet binasını gezen Vali Ekinci, bina hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ekinci’nin Karlıova programına Karlıova Kaymakamı Sedat Özdemir, Karlıova Cumhuriyet Başsavcısı V. Ahmet İlyas Tolar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat ve İl Müftüsü Mustafa Topal eşlik ettiler.