Vali Ekinci, TÜBİTAK Bölge Finallerinde Dereceye Giren Öğrencileri Kabul Etti

Kadir Ekinci, 'TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimizi kabul etti.

Vali Ekinci, TÜBİTAK Bölge Finallerinde Dereceye Giren Öğrencileri Kabul Etti

14-17 Mart 2022 tarihleri arasında Malatya'da yapılan yarışmaya 11 proje ile katılan ve "dört alanda 1., bir alanda 2. ve bir alanda da 3. olan öğrencilerimiz, okulları ve alanları şunlar:

15 Temmuz Milli İrade AİHL öğrencisi Emir Korkut ve Saray MTAL öğrencisi Furkan Çelik “Biyoloji” alanında;

Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi M. Yuşa Becerikli ve TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencisi Ö. Faruk Koşar “Yazılım” alanında;

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencileri Abdulkadir Ozman, İ. Ahmet Aydın ve Y. Ali Korkulu “Teknolojik Tasarım” alanında;

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencileri A.Arif Begiç ve Yaren Boydaş “Türk Dili ve Edebiyatı” alanında;

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencileri Fatıma Suna ve Miray Buzrul “Coğrafya” alanında;

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Begüm Neva Yüksel ve M. Mustafa Altınsoy ise “Türk Dili ve Edebiyatı” alanında ilimizi temsil etti.

Öğrencilerimizi ve koordinatör öğretmenlerini tebrik eden Vali Ekinci, 'Başarınız ile ilimize yaşattığını gurur için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerden daha büyük platformlarda daha büyük projeler bekliyoruz. Bu tür çalışmalarınızda Valilik olarak daima yanınızda olacak ve desteklerimizi esirgemeyeceğiz’ dedi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve şube müdürleri, yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ile koordinatör öğretmenleri katıldı.