Vali Ekinci, Üniversite Öğrencileri İle İftar Yaptı

Valiliğimizce düzenlenen iftar programına Vali Ekinci, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve kurum amirleri katıldı. İftar öncesinde öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında Vali Ekinci Bingöl Üniversitesinin Türkiye düzeyindeki örnek iftar hizmetine değindi. Hafta içi her gün yaklaşık 2000 öğrenciye iftar hizmeti verildiğini belirten Vali Ekinci bu güzel organizasyon için Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak’a, şu ana kadar katkılarından dolayı Belediye Başkanı Erdal Arıkan’a, Bingöl İl Müftülüğüne ve Bingöllü iş adamlarına teşekkür etti.

Vali Ekinci, Üniversite Öğrencileri İle İftar Yaptı

‘Ülke çapındaki bu örnekliğin devamı ve öğrencilerimizin iftar sofralarının bereketi için Bingöl Valiliği olarak desteklerimiz devam edecektir. Birliğimiz, dayanışmamız ve kardeşliğimiz daim olsun.’ diyen Vali Ekinci konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bu güzel ortamda sizlerle birlikte olmaktan hakikaten çok mutluyum. Onun için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, rahmetli Sezai Karakoç’un “ruh şöleni” dediği Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum.

Kıymetli öğrenciler,

Bizler, “oku” emri ile bilmeyi ve bilgeliği önceleyen bir kitabın takipçileri; “beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz” buyuran ve mescide girdiğinde zikir halkası yerine ilim halkasına oturmayı tercih eden bir Peygamberin ümmetiyiz.

Bundan dolayıdır ki bizler de özellikle yarınlarımızın teminatı siz gençlerimizin eğitim hayatını önemsiyoruz. Çünkü mutlu toplum ve güçlü ülke idealine ancak beşeri sermayenin doğru ve etkin değerlendirilmesiyle ulaşılabileceğine inanıyoruz.

Sizlerden isteğimiz yükseköğrenim yıllarınızı dolu dolu yaşamanızdır. Vaktinizin ve gençliğinizin kıymetini bilin. Bir yandan bu güzel günlerin keyfini çıkarın bir yandan da alanlarınıza göre yoğunluklar yaşayıp, meslek hayatınız için nitelik ve donanım açısından mesafeler kat edin.

Soran, sorgulayan, entelektüel dokunuşlarla katma değer yaratan, çok yönlü kültürel birikimler yapan ve toplumsal sorumluluk alan fertler olarak hayata katılın. Çünkü milletimizin ve devletimizin, hakikaten sizler gibi pırıl pırıl gençlere ihtiyacı var.

Bizler de “gençlerimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır” inancıyla inşallah daima yanınızda olacak, yarınlarınızı birlikte kuracağız.

Son olarak şunu ifade etmek isterim: Bu buluşma beni yıllar öncesine, öğrencilik yıllarıma götürdü. Bizlere üniversite yıllarında yapılan iftarları hatırlattı. Her yaşın ayrı bir güzelliği ayrı bir havası var ama üniversite gençliğinin ve üniversite gençliği ile birlik ve beraberliğin apayrı bir güzelliği ve havası var.

İftar soframıza teşrifleriniz için tekrar teşekkür ediyor, her birinize eğitim hayatınızda muvaffakiyetler diliyorum. Allah gönlünüzde, idealinizde ne varsa hayırlısıyla nasip etsin; bu yolda rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.