Vali Ekinci Vali Kurtuluş Şişmantürk İlkokulu ve Ortaokulunu Ziyaret Etti

Vali Ekinci’nin okul ziyaretleri programı Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu ziyareti ile başladı. Burada İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Okul Müdürü ve idareciler tarafından karşılanan Vali Ekinci, okul müdüründen okulun fiziki kapasitesi, öğrenci mevcudu, sosyal ve sportif etkinlikleri ile öğretmen kadrosu hakkında bilgi aldı.

Vali Ekinci Vali Kurtuluş Şişmantürk İlkokulu ve Ortaokulunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü ve Okul idarecileri ile birlikte dersliklerde ve okul laboratuvarında öğrenciler ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Ekinci öğrencilere, ‘zamanı etkin kullanmalarını ve farklı kitaplardan bol bol okuma yapmalarını’ tavsiye etti.

Vali Ekinci daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi’ kapsamında Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphanenin açılışına katıldı.

Okul kütüphanesindeki eserleri inceleyen ve öğrencilerle “kitap ve okuma serüveni” üzerine keyifli bir sohbet yapan Vali Ekinci, 'Kitaplarda yalnızca coğrafyayı, orada yaşanılan yerleri ve insanları değil aynı zamanda bilmediğimiz fikirleri, düşünceleri, hayat tarzlarını da öğreniriz. Kitaplar, hayata dair güzel olan şeyleri öğretir, hayatımıza anlam katar. Hayatı doğru öğrenmenin ve hayatta başarılı olmanın yolu bol bol okumaktan ve okuyup öğrendiklerimizi düşünüp kritik etmekten geçer' dedi.

Daha sonra Vali Kurtuluş Şişmantürk İlkokulunu ziyaret eden Valimiz Kadir Ekinci, konferans salonunda Okul Aile Birliği üyeleri ile bir araya geldi; velilerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Burada öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi:

“Eğitim kalitesini yükselterek çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Çünkü çocuklarımız ortak geleceğimizdir. Onların mutlu yarınları için daima birlikte ve el ele olacak, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

Program sonrasında okul bahçesinde öğrenciler ile buluşan Vali Ekinci, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.