Vali , Yönetim ve Koordinasyonunda Koronavirüs Tedbirleri Denetlendi

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği "Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında 19 Ağustos 2020 Denetimleri" konulu genelge kapsamında Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamalar doğrultusunda Bingöl’de de Valimiz Kadir Ekinci yönetim ve koordinasyonunda denetimler gerçekleştirildi.

Vali , Yönetim ve Koordinasyonunda Koronavirüs Tedbirleri Denetlendi

Üniversite Caddesindeki denetimlere katılan Vali Kadir Ekinci,  işletmelerde maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde denetledi. Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de Vali öncülüğünde, pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında sıkı denetimlerle vatandaşlarımızın yeni normale riayet etmesi noktasında uygulamalar gerçekleştirildi.

Üniversite Caddesindeki denetimlere katılan Vali Ekinci, burada yaptığı açıklamada denetimlerin düzenli olarak yapıldığını, kurallara uymanın öneminin hatırlatıldığını söyledi. Vali Ekinci, bugünkü denetimin ise Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapıldığını, bu sayede yeni normal hayata tekrar dikkat çekmek üzere bütün tarafların katılımıyla sahada olduklarını kaydetti. Ülkemizin başından beri Koronavirüsle mücadeleyi oldukça iyi götürdüğünü ifade eden Vali Ekinci, yeni normalleşme kurallarına da riayet edilmesi hususuna dikkat çekti.

Vali Ekinci, “Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de koronavirüs ile mücadele kapsamında yoğun bir mücadelenin içindeyiz. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, yerel yönetimlerimiz ve tüm birimlerimizle birlikte bugün genel ve yoğun bir denetim için sahadayız. Amacımız esnafımızı ve vatandaşlarımızı virüse karşı alınacak tedbirler ve yeni normale uyma konusunda bilgilendirmek ve uyarmaktır. Özellikle maske, mesafe ve temizlik konusunda vatandaşlarımızın gösterdiği duyarlılığı biraz daha arttırmanın ve kalıcı bir davranışa dönüştürmenin gayreti içindeyiz. İnşallah esnaf ve vatandaşlarımızda gördüğümüz kuralları içselleştirme davranışının devam etmesi halinde Bingöl’ümüzde çok daha önemli mesafeler alacağız.

Bingöl’de vaka sayılarında özellikle 1 Haziran’dan sonra artışlar söz konusu. Bu artışları kontrol altına alabilmek, azaltabilmek ve bundan sonra vatandaşımızın hayatını daha rahat sürdürebilmesi için tedbirlerimizi sıklaştırıyoruz. İnşallah bundan sonra da hepimizin sağlığı ve huzuru için bu tedbirlerimiz çok daha sıkı bir şekilde devam edecektir.”

Vali Ekinci'ye denetimlerde, Belediye Başkan V. M. Sait Kolak, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Abdurrahman Başbuğ, Ticaret İl Müdürü Abdulvahab Tanık, ESOB Başkan V. Yılmaz Çapak ve TSO Başkan V. Selahattin Böçkün eşlik ettiler.