Yamaç ve Şaban Bölgesi Muhtarları ile Toplantı Yapıldı

Valimiz Kadir Ekinci, ‘Muhtarlarla Buluşma’ programı kapsamında, muhtarlarımızın talep, şikâyet ve önerilerini yerinde dinlemek üzere Yamaç ve Şaban Bölge Muhtarları ile bir araya geldi.

Yamaç ve Şaban Bölgesi Muhtarları ile Toplantı Yapıldı

Olukpınar (Çölek) ve Şaban köylerinde yapılan toplantılara Valimiz Kadir Ekinci’nin yanı sıra TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kurum müdürleri ve köy muhtarları katıldı.

İlk olarak Olukpınar (Çölek) köyünde taziye evinde gerçekleşen toplantıda Yamaç bölgesi muhtarları tek tek söz alarak köylerine ait sorunlarını ve taleplerini ifade ettiler.

Muhtarlarımızın konuşmalarının akabinde yaptığı değerlendirme konuşmasında Vali Ekinci, “Vatandaşımıza daha hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak, sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyeti yaratmak için muhtarlar ile düzenli olarak toplantılar yapıldığını” belirtti.

Konuşmasının devamında Vali Ekinci şunları söyledi:

“Siz değerli vatandaşlarımız hizmetin en iyisine, hizmetin en kalitelisine layıksınız. Bizler de bu konuda elimizden geldiğince hizmetin en iyisini, en seri şekilde sizlere ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz.

Süreç içinde muhakkak ki eksikliklerimiz olacaktır ama bunlar tamamlanmayacak eksiklikler değildir. Önemli olan samimiyet, doğruluk ve istikrardır. Dolayısıyla gönüller bir olduğu müddetçe, dostluk ve kardeşlik daim olduğu müddetçe eksikliklerin tez zamanda giderileceğine yürekten inanıyoruz.

Bugüne kadar çalışmalarımız kapsamında bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı Allah sizlerden razı olsun. Her daim devletinin yanında olan siz değerli kardeşlerimize hizmet bizler için bir şereftir. Diliyoruz ki bundan sonra da gönül birliğimiz devam etsin.

Bu yıl İl Özel İdaresi üzerinden ilimiz genelinde toplam 488 kilometre asfalt yaptık. Bu Bingöl tarihinde bir ilktir, bir rekordur. Bu yıl kırdığımız rekoru seneye daha da fazla yenileyeceğiz inşallah. Allah izin verirse, bu yollar gibi daha nice yollar ilimizin dört bir yanına yapılacaktır.

Ben bu vesile ile özverili çalışmalarından dolayı tüm özel idare personelimize teşekkür ediyorum.”

Daha sonra konuşan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise “Biz bir ekibiz. Hiç kimse tek başına bir şey yapamaz. Bir ekip olarak hareket ettiğimizde, bir birlik ve beraberlik olduğunda, samimiyet olduğunda, iyi niyet olduğunda işler yapılıyor. Ama bu olmazsa herkes bir tarafa çekiştirirse herkes kendine doğru çekerse işlerin bereketi kalmıyor. Çok şükür bereketli bir şekilde iş yapmaya devam ediyoruz. 500 kilometreye yakın sadece kırsalda çalışma yapıldı. Bu büyük bir başarı gerçekten. Sayın Valimiz ve en alttaki çalışana kadar herkesten Allah razı olsun.”

Olukpınar (Çölek) Köyü programı sonrasında Şaban Köyü’ne geçildi. Burada taziye evinde bölge muhtarları ve köy sakinleri ile buluşuldu.

Toplantıda söz alan muhtarlar sorun, talep ve ihtiyaçlarını belirttiler; köyleri ile ilgili sorun ve taleplerini doğrudan ilgili kurumlara aktarma fırsatını sunduğu için Vali Ekinci’ye teşekkür ettiler.

Toplantı sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında Vali Ekinci, muhtarların sorun ve taleplerinin ilgili kurumlarca not alındığını, konuların ivedilikle değerlendirileceğini,  kendisinin de sürecin bizzat takipçisi olacağını belirterek muhtarlara görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diledi.